Jak Dobrać Kolczyki Do Włosów?

Prawidłowo dopasowane kolczyki do naszej twarzy razem z fryzurą i pozostałymi elementami decyduje o tym jak będzie wyglądać finalnie nasz image. Szczególnie w przypadku fryzury która może się zmieniać, ważne jest odpowiednie dopasowanie kolczyków aby całość była harmoniczna.

Fryzura z długimi włosami a kolczyki

Pierwszym elementem na którym należy się skupić przy doborze kolczyków jest długość naszych włosów. W tym przypadku jest to ważne dlatego, że długie włosy które są dodatkowo rozpuszczone potrafią zakryć większość kolczyków. Jeśli jesteś posiadaczką długich i gęstych włosów, kolczyki na które się zdecydujesz powinny być wyjątkowo duże i przyciągające wzrok, najlepiej w formie podłużnych bądź owalnych kolczyków. Dla takich włosów dobrym wyborem też będą kolczyki w stylu orientalnym, albo wysadzane różnokolorowymi barwnymi kamieniami. Nawet jeśli masz długie włosy takie połączenia pozwolą zawsze osiągnąć zadowalający efekt, przy odrobinie inspiracji kulturą orientalną lub hippisowską w przypadku barwnych kamieni.

Włosy krótkie i dobór kolczyków

Włosy krótkie nie zasłaniają w żaden sposób naszych uszu dlatego mamy tutaj znacznie większe pole do wyboru. W tym przypadku ważniejsze od naszej fryzury jest to jaki mamy kształt twarzy, bo to od tego będzie bardziej zależeć jak prezentują się kolczyki. Jeśli masz okrągłą twarz a włosy krótko ostrzyżone, lepszym wyborem od kolczyków kwadratowych i okrągłych będą kolczyki podłużne i owalne. W tym przypadku nie ma znaczenia czy będą to kolczyki złote albo kolczyki srebrne i możemy zdecydować się na coś zależnie od naszych preferencji. Jeśli mamy wyjątkowo krótkie włosy, bardziej odpowiednim wyborem będą mniejsze a nawet minimalistyczne kolczyki bez wielu ozdób, dlatego że zbyt bogato zdobione kolczyki mogą popsuć harmonię.

Włosy spięte na krótko

Jeśli zamierzasz zdecydować się na fryzurę z spiętych włosów, należy pamiętać że takie uczesanie powoduje optyczne wydłużenie szyi. Aby całość była harmoniczna, można zdecydować się na zaakcentowanie smukłości szyi, zakładając kolczyki typu sopelki albo łezki. W podobny sposób można wizualnie skrócić szyję, poprzez założenie kolczyków kwadratów albo kół.

Kolor włosów a wybór kolczyków

Złote lub srebrne będą najczęściej ładnie wyglądać na tle praktycznie każdego koloru włosów, czasem dobrym rozwiązaniem jest mocne zaakcentowanie czerni włosów poprzez orientalne srebrne kolczyki. W przypadku rudego koloru ładnie będą wyglądać na ich tle kolczyki z zielonych korali, a platynowy odcień włosów ładnie podkreślą kolczyki w kolorze złotym z dodatkiem pereł.

Pin It on Pinterest

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.