Jaka biżuteria pasuje do brązowej stylizacji?

Wybór naszyjników i kolczyków do brązowej stylizacji

Brąz z racji swojej barwy idealnie kontrastuje w przypadku wielu jasnych przedmiotów, które znajdą się na jego tle. Warto zdecydować się na naszyjniki o wyrazistej formie, aby jeszcze bardziej spotęgować to wrażenie. Ładnie na brązowym tle prezentują się naszyjniki wykonane z wielu drobnych, szczególnie srebrnych detali. Tak samo w podobnym stylu będą pasować kolczyki i dodatki np. do brązowej bluzki.

Odcienie brązu i złote kolory

Brąz, szczególnie w odcieniach czekoladowego, bardzo lubi występować w towarzystwie złotych i słonecznych odcieni. Takie połączenia występują naturalnie w naturze, zwłaszcza podczas jesieni, dlatego odpowiednio dobierając biżuterię do czekoladowych odcienie, możemy wprowadzić podobną harmonię. Do tego koloru pasują wszystkie złote i pozłacane ozdoby, i można śmiało jest zakładać, szczególnie modne obecnie złote naszyjniki typu celebrytka.

Ciepłe odcienie brązu, i łączenie błękitów i granatów

Brązowy nie jest jednorodnym kolorem, i ma wiele różnych odcieni, dlatego nie zawsze jest łatwo dopasować do niego odpowiednią biżuterię. Do cieplejszych odmian brązu mogą pasować ładnie kolczyki z kwarcem, w tym z kwarcem dymnym i podobnymi odmianami ciemnych brązów a także bursztyny.

Kolorami dobrze podkreślającymi brązy w takich ciemnych odcieniach są różne odcienie koloru niebieskiego, łącznie z ciemnymi granatami. Jeśli chodzi o biżuterię z materiałów naturalnych, najpopularniejsze są wyroby z koralików i lampworków, ponieważ granatowe minerały nie mają szerokiego spektrum kolorów.

Złociste brązy o odcieniami czerwieni

W przypadku złocistej odmiany brązowego, dobrym połączniem jest kolor czerwony który mocno go podkreśla. Mogą to być różne odcienie czerwieni, jak zgaszona ale także żywa, też w postaci naturalnego koralu. Czerwony kolor dodać złotemu brązowi przytulności.

Bursztyn w połączeniu z brązem

Bursztyn jest szczególnym przypadkiem, ponieważ nie jest minerałem a substancją żywiczną naturalnego pochodzenia, która dodatkowo posiada właściwości lecznicze i była już stosowana w starożytności. Bursztyny są spotykane w kolorach żółtych i brązowych, ale również w czerwonym i bezbarwnym. Posiada on także wiele mikroelementów i intensywny zapach. Jest to jedno z najlepszych wyborów dla brązowej kreacji, mimo że nie kontrastuje on tak bardzo na brązowym tle, jest to wyjątkowo eleganckie połączenie.

Dodaj komentarz

Pin It on Pinterest

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.