Jaką biżuterię zabrać na wakacje?

Wyjeżdżając na wakacje a nawet na krótki wyjazd czy urlop warto zabrać jest podręczny zestaw biżuterii, aby być zawsze piękną na każde okoliczności. Jako że jest to wyjazd należy zabrać możliwie jak najmniej biżuterii, ale też takiej która będzie odpowiednia na każdą sytuację.

Pierścionki na wyjazd

Najlepiej jest wybrać jeden albo dwa pierścionki które będziemy nosić podczas całego naszego pobytu i nie będziemy ich zmieniać. Z racji tego że podczas wyjazdów możemy spędzać aktywnie czas albo imprezować, nie jest dobrym pomysłem zabieranie kosztownej biżuterii nawet jeśli jest efektowna, tym bardziej że pierścionki są szczególnie podatne na uszkodzenia. Też w podróży pociągami, samolotami i autobusami łatwo jest taką biżuterię zgubić. Tak samo pierścionek zaręczynowy lepiej zostawić w domu, chyba że nie potrafimy się z nim rozstać.

Najlepiej jest zabrać minimalistyczne wersje pierścionków, i przede wszystkim wygodne, niezbyt rozbudowane modele. Wystające elementy czy zdobienia będą nam prawdopodobnie przeszkadzać podczas różnej aktywności. Gładkie i wąskie obrączki są idealnym wyborem.

Bransoletki na wakacjach

Nie ma sensu zabierać dużej ilości bransoletek, a najczęściej wystarczy tylko jedna. Dobrze w takich sytuacjach sprawdzają się kolorowe bransoletki typu charms, ponieważ pozwalają na wpięcie kupionych podczas wyjazdu niektórych ozdób, jak i koralików do bransoletek. Elementy takie są małe i łatwe do zgubienia, więc przypięcie ich do bransoletki jest dobrym wyborem. Również bransoletka w formie delikatnego łańcuszka będzie odpowiednia, i nie będzie nam przeszkadzać, warto jednak zabrać ze sobą model z solidnym zapięciem.

Kolczyki na urlop

W przypadku kolczyków najbardziej odpowiednie na urlop są dwa rodzaje kolczyków. Są to sztyfty z delikatnymi zdobieniami, w tym modele z mocno osadzoną cyrkonią która nie wypadnie z osady. Takie kolczyki też są eleganckie i sprawdzą się podczas wieczornego wyjścia do restauracji. Kolejnym rodzajem są długie kolczyki wiszące typu łezki, w popularnym srebrnym kolorze, też z cyrkoniami lub delikatny cytryn lub kwarc. Pasują idealnie do sukienek i bluzek.

Wisiorki i naszyjniki na wyjeździe

Również w tym przypadku najlepiej jest mieć dwa modele. Pierwszym dobrym wyborem są łańcuszki typu celebrytka, które pasują również podczas noszenia stroju kąpielowego. Drugim odpowiednim naszyjnikiem będzie bardziej wyrazisty wisiorek, który powinniśmy tak dopasować by pasował do co najmniej dwóch naszych kreacji. Taką biżuterię najlepiej jest zakładać na wieczorne wyjścia.

Te kilka sztuk biżuterii na pewno się zmieści w niewielkiej saszetce i nie będzie dla nas obciążeniem, gdy miejsce w walizce jest na wagę złota.

Pin It on Pinterest

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.