Jak nałożyć naklejki wodne na paznokcie?

Naklejki wodne na paznokcie są prostym sposobem na szybkie i łatwe ozdobienie paznokci w najróżniejsze profesjonalnie wyglądające wzorki, bez konieczności posiadania skomplikowanych narzędzi i długiego ręcznego malowania wzorów. Naklejki wodne są również bardzo cienkie, więc nie ma żadnego problemu z ich usunięciem za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci.

Rodzaje naklejek wodnych na paznokcie

Naklejki takie dzielą się na dwa główne typy – pokrywające całą powierzchnię paznokcia, zazwyczaj występują w ilości 10 sztuk jako komplet na obie dłonie, które są w różnych malejących rozmiarach aby pasowały na każdy kolejny paznokieć. Naklejki takie wymagają przycięcia i dopasowania do kształtu paznokcia ponieważ zawsze są trochę większe po to by idealnie je dopasować. Drugim typem są niewielkie wzorki, które nakłada się w całości na dowolny paznokieć bez żadnego docinania, ponieważ są już odpowiednio docięte. Można je układać według uznania, też po kilka małych wzorków na paznokieć. Oba te typy zaś dzielą się na naklejki na tle bezbarwnym oraz w kolorze (praktycznie zawsze białym), w przypadku naklejek z tłem bezbarwnym można je nałożyć na lakier w dowolnym kolorze jak i bezpośrednio na paznokieć, naklejki na białym podkładzie powinno się nakładać na białym lakierze, chyba że są to naklejki do nałożenia na cały paznokieć, w takim przypadku już mają tło i nakładamy je bezpośrednio.

 

W naszej ofercie będzie można znaleźć oba rodzaje naklejek na paznokcie oraz każdy z ich typów. W opisie produktu znajduje się informacja o tle naklejek oraz czy jest to komplet na obie dłonie czy pojedyncze wzorki do dowolnego stosowania.

Co jest potrzebne do nałożenia naklejek?

Najczęściej będzie potrzebne:

  • Jednolity lakier dla podkładu (kolor zależnie od preferencji)

  • Zestaw naklejek wodnych

  • Nożyczki

  • Pilnik do paznokci

  • Przyrząd do odsuwania skórek

  • Lakier bezbarwny na wierzch

  • Naczynie z wodą

Jak nakładać naklejki wodne na paznokcie krok po kroku?

 1. Nałóż podkład w postaci lakieru bezbarwnego lub kolorowego który będzie stanowił tło. Poczekaj na wyschnięcie lakieru.
 2. Wytnij wzory z arkusza za pomocą nożyczek.
 1. Znajdź odpowiedni wzór który pasuje wielkością do danego paznokcia. Jest to szczególnie ważne w przypadku kompletów na całą dłoń, ponieważ praktycznie każda naklejka jest innego rozmiaru aby dopasować ją do odpowiadającego jej paznokcia. Usuń cienką przeźroczystą folię zabezpieczającą, po czym zamocz wzór w wodzie. Po kilku sekundach zauważysz że wzór zaczyna się odklejać od papierowego podkładu, wtedy jest on gotowy do nałożenia.
 1. Weź papierek z wzorkiem i delikatnie przesuń wzór na paznokieć, powinien on delikatnie ześlizgnąć się na niego. Będzie można go przesuwać i ustawiać jeszcze przez chwilę. Za pomocą przyrządu do usuwania skórek, lub podobnego narzędzia (mogą być też pałeczki kosmetyczne) wygładź delikatnie wzór na całej powierzchni i dociśnij go do paznokcia.

 1. Nakładaj wzory na kolejne paznokcie na jednej ręce, najpierw na palcach a na końcu na kciuku. Poczekaj aż naklejki wyschną.

 1. Usuń nadmiar naklejki za pomocą przyrządu do skórek lub podobnego narzędzia. Etap ten jest konieczny w przypadku kompletów przykrywających paznokcie, w przypadku pojedynczych wzorków możemy go pominąć.

 1. W przypadku zestawów na całe paznokcie, należy je na koniec wygładzić pilnikiem po wstępnym przycięciu.

 1. Naklejki na paznokcie są bardzo cienkie i niezabezpieczone ulegną zniszczeniu. Należy całość zabezpieczyć bezbarwnym lakierem na paznokcie. Poczekaj aż lakier wyschnie.

 1. Powtórzy wszystkie czynności na drugiej dłoni, dopiero po wyschnięciu lakieru na pierwszej dłoni.

Pin It on Pinterest

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.